GLAS OCH KERAMIK / Glas / Cocktailglas 8941054
*
nr 894 1054
Cocktailglas
4 st. Orup, Johansfors Glasbruk
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 18:06:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 22:56:21
1
450 kr
3/5 14:52:35
2
350 kr
5/5 17:25:57
3
500 kr
11/5 10:13:53
4
600 kr
11/5 17:09:00
5
700 kr
12/5 18:01:28
6
Vinnande bud
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Johansfors glasbruk
Johansfors glasbruk är ett glasbruk i Johansfors i Småland där den första hyttan restes 1891. På samma plats som den första uppfördes sedan det nya bruket 1955.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cocktailglas glas johansfors glasbruk orup
-
5117 Glasservisdelar
44 delar, Kosta Boda Skruf. Höjd: 9-23 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:58
-
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:23
*
Cocktailglas
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1054
Cocktailglas
4 st. Orup, Johansfors Glasbruk
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 22:56:21 | 1 | 450 kr |
3/5 14:52:35 | 2 | 350 kr |
5/5 17:25:57 | 3 | 500 kr |
11/5 10:13:53 | 4 | 600 kr |
11/5 17:09:00 | 5 | 700 kr |
12/5 18:01:28 | 6 | Vinnande bud |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Johansfors glasbruk
Johansfors glasbruk är ett glasbruk i Johansfors i Småland där den första hyttan restes 1891. På samma plats som den första uppfördes sedan det nya bruket 1955.
Johansfors glasbruk är ett glasbruk i Johansfors i Småland där den första hyttan restes 1891. På samma plats som den första uppfördes sedan det nya bruket 1955.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cocktailglas glas johansfors glasbruk orup
-
5117 Glasservisdelar
44 delar, Kosta Boda Skruf. Höjd: 9-23 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:58 -
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:23